1. Gün – Fethiye

Yat limanı Fethiye Marina’da saat 13.30’da başlıyor. Yerleşirken, akşam yemeği yatta servis edilecek ve Fethiye Yat Limanı’nda gemide bir gece konaklayacağız. Antik çağda Telmessos olarak bilinen Fethiye, Lykia’nın Karia ile batı sınırında yer alan en önemli şehirdi. Kentin adının Apollon’un oğlu Telmessos’tan geldiğine inanılmaktadır. Kent, 1924’te Osmanlı’ya katıldı. Adı yıllar içinde pek çok kez değişti ve 1914’te Fethi Bey olarak adlandırılan ilk Türk Hava Kuvvetleri Komutanı uçaktan düşerek görev başındayken öldü. Şehrin güneyinde, Antik Çağ’dan günümüze ulaşan birçok ünlü mezar ve mezar göreceksiniz ve en ünlü ve en güzel taş mezarlardan biri Kral Amyntas’ın mezarıdır. Son zamanlarda müze tarafından gerçekleştirilen kazılarda ele geçen bir tiyatro kalıntıları kent merkezinde.

2. Gün Ölüdeniz – Soğuksu – Gemiler Adası

Kahvaltının tadını çıkarırken, sizi kruvaziyer programı ve yatın güvenlik prosedürleri hakkında bilgilendireceğiz. Ölüdeniz’e yelken açacağız. Yatımız öğle yemeği ve yüzmek için Soğuksu Koyu’nda demirlenecek. Bir sonraki durak Gemiler Adası olacak. Gemiler Adası’nda erken bir akşam yürüyüşünün yapılması ve Aziz Nikolaos Kilisesi’ne ziyaret edilmesi tavsiye edilir. Akşam yemeği ve geceleme Gemiler Boğazı’nda yapılacaktır.

3. Gün Yeşilköy – Kaş

Sabah, Yedi Burunlar’ı (Yedi Pelerin) rahatça geçebilmek için erkenden yola çıkacağız. Kalkan’a yakın Yeşilköy Koyu’nda kahvaltı yapmak ve denizin tadını çıkarmak için demirleyeceğiz. Daha sonra Kaş’a giderken, Kaş Limanı’nda yüzmek ve demir atmak için başka bir mola vereceğiz. Burada eski bir Rum kasabası olan Kaş’ta gezip Kaş’ta gece hayatını deneyimleme şansına sahip olacaksınız. Likya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Kaş, Roma Times’da önem kazanmış ve sonunda Bizans döneminde Piskoposluk merkezi olmuştur. Kaş, antik döneme ait olan ve diğer tarihi değerleri ile çevreleyen kentleri ile zengin bir ülkedir.

4. Gün – Kekova – Tersane – Ucaagiz

Kahvaltıdan sonra batık Kekova kentine gideceğiz. Burada eski bir gemi avlusu, Roma Dönemi ve Bizans döneminden kalma bir kilise göreceğiniz Tersane Koyu’nda yüzme molası ve öğle yemeği için duracağız. Gece için Üçağız Koyu’nda demirleyeceğiz.

5. Gün – Simena – Gökkaya

Kahvaltıdan sonra, Antik Lykia’nın en güzel fotoğraflarından bazılarını alma şansınız olan Kaleköy’e (Simena) kısa bir yolculuk yapmak mümkündür. Öğle yemeği yüzmeye demirleyeceğimiz Gökkaya marinada servis edilecektir. Akşam yemeği ve geceleme için Ucagiz Koyu’ndaki başka bir doğal güzellik noktasında demirleneceğiz.

6. Gün – Bayındır Koyu – Kalkan

Kahvaltıdan sonra Bayındır Koyu’na hareket edeceğiz ve denizin tadını çıkaracağız. Öğle yemeğinden sonra Kalkan Marina’da demirleneceğiz. Burada isteğe bağlı bir Lykian Şehirleri turu düzenlenebilir. Likya’nın başkenti Xhantos, ticaret ve liman şehri Patara, spor şehri Tilos, Likya bölgesinin en önemli din merkezi olan Letoon ve ünlü Saklıkent Kanyonu bu isteğe bağlı tur için rotamıza dahil olabilir. Akşam yemeği ve geceleme Kalkan limanında yapılacaktır.

7. Gün – Çamlıburun – Battikkaya – Fethiye

Güne erken bir başlangıç, Camlı Yarımadası’na yelken açmamızı sağlayacaktır. Öğle yemeğinden sonra Batikkaya Koyu’nda yüzmek ve öğle yemeği için demirleyeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme için Fethiye limanına geri döneceğiz.

8. Gün – Fethiye

Kahvaltıdan sonra tekneden 10:30 kadar ayrılacağız.